Tai

Tai on imeline ja vaheldusrikas riik, kus iga reisija võib leida enda jaoks puhkusekoha ja valida meelelahutust oma maitse järgi. Uhked rannad ja SPA-keskused koos kõige uskumatute protseduuridega, rahvuspargid koos termaalallikatega ja hämmastavate pühamutega, korallrifid ja eraldatud saared, piiramatu šopping koos marulise ööeluga, kus puhkus muinasjutulises kuningriigis on tõeliselt kuninglik

Tai kuningriik on pindalalt natuke suurem, kui Hispaania. Tai naaberriigid: Laos, Kambodža ja Myanmar, samuti ka Vietnam ja Malaisia. Ekskursioonid annavad turistidele võimaluse tutvuda ka naaberriikide vaatamisväärsustega ajal, kui nad puhkavad Tais.

6 huvitavat fakti Taist

  1. Tai kuningriik, varem nimetatud Siiamiks, on ainuke Kirde-Aasia riik, kes ei olnud kunagi mõne Euroopa riigi koloniaalriik. Tais on kõik uhked selle fakti üle

  2. Valuutaks sobib Tais kõige paremini dollar, kusjuures kõige suuremad rahaühikud ja samuti, kui nad on uued kupüürid. Mida suurem on rahaühik, seda parem näeb paberraha välja – seda suuremat bahti selle eest on võimalik saada valuutavahetuses. Euro jaoks kahjuks see ei kehti.

  3. Vaatamata sellele, et Tai on pea Hispaania-suurune, selleks, et näha kogu Tai kuningriiki piisab vaid päevast. Park Mueang Boran, mis on tähenduselt „iidne linn“, taastas kogu riigi territooriumi koos kõige tähtsamate ajaloo- ja kultuuripäranditega. Mueang Borani park asub 33 kilomeetri kaugusel Bangkokist.
  4. Kuna Tai on oma vormilt väga ulatuslik, põhjast-lõuna on kuningriigi pikkus 1860 kilomeetrit, on siin kõige mitmekülgseim kliima kogu Kagu-Aasias. Turismihooaeg kestab aasta läbi, suubudes ühest riigi regioonist teise.

  5. Tais on tohutu hulk metsikuid puuvilju aga arvatavasti kõige imelikum on neist „puuviljade kuningas“, teisisõnu durian. Puuviljade kuningal on paljude eksootikahuviliste arvates väga spetsiifiline ja huvitav pähkli-kreemine maitse aga mille lõhn küll kahjuks maitsemeeli ei ärata. Lõhn iseenesest meenutab halvaks läinud kala, küüslaugu ja kõigi kanalisatsioonilõhnade segu. Asi on tegelikult selles, et durian on ainuke söömiseks kõlblikest viljadest, mis sisaldav endas orgaanilist väävlit ning seetõttu ei lasta kedagi, kel kaasas durian ei hotelli ega ka lennukipardale.

  6. Siiami saari peetakse maailmas üheks parimaks kohaks divingu jaoks. Nad asuvad Andamani meres 100 kilomeetri kaugusel Phuketi saarest. Parim aeg divinguks Siiami saartel on jaanuarist-aprillini, maikuust alates kuni oktoobrini valitsus piirab külastajate arvu. Reis Phuketist-Similani võtab ligi 1,5 tundi purjelaeval.