AÜE
AÜE on üks rikkamaid riike maailmas. Kuigi selle rajamisest on möödunud kõigest 40 aastat, on AÜE-l õnnestunud selle lühikese ajaga saavutada maailma mastaabis väga stabiilne positsioon. Riik asub Pärsia ja Omaani lahe rannikul. Rannajoone pikkus on 700 km, sellest 600 km kulgeb piki Pärsia lahe ja 100 km piki Omaani lahe kallast. Kuigi riigi pindala ei ole suur, on siin esindatud Lähis-Ida kõige erinevamad loodusmaastikud: liiva- ja liiva-kivikõrbed roheliste oaasidega, hiigelsuurte düünide ja kuivanud jõesuudmetega; Al Hajari massiivi värvilised mäed; kirdeosa viljakad tasandikud; Khor Fakkani korallrahud ja Pärsia lahe äärsed suurepärased liivarannad.
Suvel tõuseb temperatuur tavaliselt kuni 50 °С, aga vihma peetakse haruldaseks nähtuseks. Siiski kuulub AÜE maailma rikkaimate riikide hulka. Miks? Skeptikud räägivad, et nafta ja dollarid suudavad imesid korda saata mis tahes riigis. Kuid arvestades muu maailma kogemust, ei saa selle väitega nõustuda. Paljud riigid, kelle valduses on ka „must kuld“, ei ole siiski heal elujärjel.
AÜE on riik, mis tänu oma rahva maailmavaatele, rahvusliku arengu hoolikale kavandamisele ja järjekindlale arengupoliitikale on suutnud võita kogu maailma austuse. Selles riigis viiakse edukalt läbi ka haljastamise riiklikku kava. See linnade ja kuurortide maa oleks justkui loodud turismi jaoks!
KASULIK INFO
Hasartmängud on Araabia Ühendemiraatides keelatud. Elektrivõrk on meie omast erinev, vajalik on adapter, sest kasutusel on kolmeharulised kandiliste otstega pistikud.
Alkohol
Alkohoolseid jooke tohib AÜE-sse kaasa tuua kuni 4 pudelit täiskasvanud reisija kohta. Eestisse naasmisel tuleb kaupade sisseveol arvestada Eesti tollireeglitega. Kuna tegemist on islamimaaga, saab alkohoolseid jooke osta vaid hotellibaarist või ööklubist, alkohol on kallis. Dubai lennujaamas saab peale saabumist alkohoolseid jooke osta Duty-free poest. Alkoholi müüakse ka hotellide restoranides, baarides ning ööklubides nii Dubai kui Ajmani emiraatides. Poodides seda ei müüda, ka on alkoholi hind on kõrge. Sharjah on alkoholivaba emiraat - alkoholi ei ole ka hotellides. Avalikes kohtades nagu tänavatel, parkides, rannas, on alkoholi tarbimine keelatud. Purjuspäi linnas ringi liikumine on karistatav ja korrareegleid jälgib väga teraselt kombluspolitsei. Alkoholi müüakse ja serveeritakse vaid alates 21-eluaastast, seda ka hotellides kus on kõik hinnas teenus.
Raha ja krediitkaardid
Emiraatide rahaühik on dirhem (AED). 1 USD on umbes 3,6 dirhemit, 1 EUR umbes 4,7 dirhemit. Dirhemeid vahetatakse ka Eestis. AÜE's aktsepteeritakse rahvusvahelisi krediitkaarte, paljudes kauplustes saab tasuda ka deebetkaardiga. ATM sularaha-automaadid on pankades, tänavatel ja ostukeskustes.
Autorent
Autot saab rentida vähemalt 21-aastane isik, vajalik on rahvusvaheline juhiluba. AÜE-s on esindatud rahvusvahelised autorendifirmad, kliimaseadmega väikeauto rendihind algab 45 USA dollarist päevas, lisandub kindlustus 12 USD. Bensiiniliiter maksab 1,75 dirhemit. Kütusehinna muutudes maailmaturul muutub ka bensiini hind AÜE-s. Tänavatel ja maanteedel liikluspolitseid ei kohta - kõikjal on valvekaamerad. Kiiruse ületamise, sõidu ajal mobiiltelefoniga rääkimise ja muude rikkumiste korral on trahvid kopsakad - arve saate rendiautot tagastades. Parkimine Dubai südalinnas maksab olenevalt piirkonnast 1-3 AED / tund.
Kliima
Talvekuudel on AÜE puhkuseks ideaalne, suvel on väga kuum ja niiske, päike paistab 350 päeva aastas. Siin valitseb kuiv lähistroopiline kliima. Talvel võib esineda üksikuid tugevaid vihmahooge. Kõige parem aeg reisimiseks AÜE-sse on periood oktoobrist maini, millal õhutemperatuur on alates 18°C kuni 30°C. Sel perioodil (eriti veebruaris) on võimalikud vähese vihmaga päevad. Aasta keskmine hulk vihmaseid päevi - 5. Suvel võib tõusta õhutemperatuur kuni 50°C. Merevesi on alates alates 20°C jaanuaris kuni 27°C oktoobris.