Iisrael

Iisrael on kummastavate kontrastide maa: võrdlemisi noor riik ühe iidseima ja kuulsaima linnaga maailmas, mitmete usundite sakraalsed paigad ning kõige moodsamad tehnoloogiad, iseäranis meditsiini ja infotehnoloogia alal, kõrbeliivad, Surnumere soolased veed ja lopsakad Vahemere aiad. Vaatamata väikesele pindalale, pisut üle 20 tuhande ruutkilomeetri, saab Iisraeli reisida aastast aastasse ning avastada uusi ja põnevaid teekondi, imetleda ennenägematuid linnu, avastada selle iidse maa uusi müsteeriume.

Kolm merd — Vahemeri, Surnumeri ja Punane meri — teevad Iisraelist suurepärase puhkusepaiga ranna meelelahutuse armastajatele. Surnumeri on tuntud oma ravitoime poolest, pikk Vahemere rannik on kuulus kaasaegsete kuurortide poolest ning Punase mere ääres paikneb kuulus Eilat, mis ei jää millegi poolest alla populaarsele Egiptuse Tabale.

Jeruusalemma, Naatsareti ja Petlemma koonduvad palverändurid kõikidest maailma riikidest. Iisrael pakub avastamiseks mitmekesiseid põnevaid paiku reisijale, kes naudib nii linnaekskursioone kui ka looduslikke vaatamisväärsusi. Terviseturism on pikemat aega olnud aukohal riigi teiste majandusharude seas. Iisrael on tuntud meditsiiniimede poolest ning meelitab sadu tuhandeid reisijaid haiglatesse ja rehabilitatsioonikeskustesse.