Türgi

Asukoha tõttu Euroopa ja Aasia ristteel on Türgi kultuur ja rahvastik väga mitmekesine. Türgi ajalugu hõlmab hetiitide muistset tsivilisatsiooni, Kreeka ja Rooma ajastut (kui apostel Paulus viis sinna ristiusu) ning Bütsantsi ja Otomani impeeriumi. Kaasaegne Türgi Vabariik kui läänelik ilmalik riik on asutatud 1923. aastal. Peaaegu 99% elanikest on moslemid. Riigi kaguosas elab arvestatav hulk kurde. 300. aastal sai Musta merd ja Vahemerd eraldava Bosporuse väina ääres asuvast Konstantinoopolist (tänane Istanbul) Bütsantsi impeeriumi (Ida-Rooma riigi) keskus.

Türgi arhitektuuri pärlid on Selimi ja Suleimani mošeed ning maailmakuulus Püha Sofia kirik, mis teenis Otomani ajal mošeena ning on praegu muuseum. Türgi tohutu arheoloogiline pärand meelitab kohale turiste. Oma hiilgeajal oli Otomani impeerium peamiseks jõuks Vahemere ida- ja lõunakaldal ning Lähis-Idas. Türgi köök kasutab palju lambaliha, ka kitsepiimast tehtud jogurt on populaarne, eriti segatuna kurgi, küüslaugu või piparmündiga. Kohvi joomise traditsioon on pikk, kohvikud on populaarseimas kohtumispaigad.

LENNUD ANTALYASSE

Antalyasse lennates on valida paljude eriilmeliste kuurordite vahel. Kui soovite veeta puhkuse oma luksushotelli arvukaid võimalusi tundma õppides ja kasutades, sobivad teile näiteks Beleki, Antalya-Lara või Kemer-Tekirova vägagi kõik hinnas hotellid. Tahate aga linnamelust ja ööelust manti võtta, valige Kemeri, Alanya või Antalya linnahotellid.

TEZ TOURI REISIESINDAJAD

Kõigis meie sihtkohtades töötavad TEZ TOUR'i regionaalsed bürood, mis tagavad pideva kontrolli teenuse kvaliteedi üle ja annavad meile tuntava konkurentsieelise. Lisaks kohapealsele meeskonnale lähetame kõigisse populaarsematesse sihtkohtadesse ka eestikeelsed reisijuhid, kes kontserni rahvusvahelisust veelgi täiendavad ning meie klientidele omakeelset suhtlust võimaldavad.

TEZ Touril on Türgis kõigis kuurortides oma regionaalsed esindused, kus lisaks kontoripersonalile töötab kohalik teenindav meeskond (transfeeride läbiviijad, hotelligiidid, ekskursioonijuhid), kes räägivad vene, türgi ja/või inglise keeles. Eestist lähetatud reisijuhid teostavad nii transfeerid, infotunnid kui ka eestikeelsed ekskursioonid. Parema ja sujuvama teeninduse huvides võib transfeere läbi viia ka kohaliku meeskonna liige.

Eesti reisijuhid võtavad teid lennujaamas vastu, juhatavad bussidesse ja teatavad infotunni toimumise aja, kus antakse esmane vajalik teave, soovitusi puhkuse veetmiseks ning tutvustatakse TEZ Touri ekskursioone.

Reisi jooksul on teil hotellis ettetulevate kiireloomuliste probleemide lahendamiseks alati võimalus pöörduda TEZ Touri vormi kandva hotelligiidi poole (reeglina vene keeles, ent enamasti mõistetakse ka inglise keelt). Peale infotunni toimumist saate Eesti reisijuhtidega oma puhkuse jooksul ühendust võtta mobiiltelefoni abil, et esitada küsimusi või leppida kokku uus kohtumine oma hotellis.