Maldiivid
Maldiivide saared on üks kõige eksootilisemaid ja rahulikumaid kohti maailmas. Puhkus algab reisimisest hüdroplaanil või kiirel kaatril pealinlikust Malest ühele arvukatest rõngassaarte saarestiku saartest. Hämmastavad veevaidel seisvad majad, puhas soe ookean paari sammu kaugusel hotellitoast, kaunid rannad, metsik troopiline loodus ja rabavalt rikas allveemaailm.
Kogu maailma sukeldujad suunduvad Maldiividele, et oma silmaga näha kuulsad koralrifid ning ebatavalisi India ookeani elanike, keda kusagil mujal ei kohta. Äsja abiellunud ja õnnelikud armastajad reisivad siia, et veeta oma elu kõige romantilisemad ja meeldejäävamad päevad selles rahu tõotavas atmosfääris. Reisijaid ootab suurepärane ilm, hingerahu, peen teenindus ja elav kvaliteetne puhkus.
5 huvitavat fakti Maldiividest
- Maldiivide saared on kõige enam madalmaal asuv riik kogu maailmas! Muidugi on riike orgudega, mis asuvad Maldiividest sügavamal aga üldiselt keskmine saarestiku kõrgus merevee taseme suhtes on kõigest 1,5 meetrit. Kõige kõrgeim riigitipp on 2,3 meetrit kõrge. Aeglaselt aga sihikindlalt Maldiivide saarestik vajub vee alla, seetõttu tuleb minna puhkama siia kohe nüüd ja praegu – võib juhtuda ka nii, et saja aasta pärast seda võimalust enam ei tule.
- „No News No Shoes“ on tihti kohtav Maldiivide moto, võib näha nii suveniirkottidel, nokkmütsidel kui ka T-särkidel. Asi on tegelikult selles, et siin pea üldse ei loeta ajalehti, ei vaadata uudiseid ja väga harva kuulatakse raadiot. See-eest võib koguaeg kõndida paljajalu mööda liivarandu. Nii ei ole Maldiivide saared kiirustamise, paaniliste väljaannete rünnaku ega kontsade saar. Vabanege pingetest ja puhake!.
- Maldiividele on keelatud alkoholi sissevedu. Alkoholi on võimalik osta hotellist või spetsbaaridest, kus töötavad hindud või laoslased. 2011 aasta maikuuni turistid veel võisid kaasa võtta alkoholi juhul, kui see Duty Free’st ostetud ja jätta seda lennujaama hoiuruumis. Tänavu pole reisijatel isegi sellist võimalust. Alkoholi sisseveo eest määratakse rahatrahv 500 - 800 dollarit.
- Maldiivide rahaühik on rufija. Maldiivide saarestikul on rufijaga koos kasutusel ka Ameerika dollar. Peaaegu igal pool on võimalus maksta oma ostu eest ka krediitkaardiga!
- Maldiivide saarte ookeanis leidub üle 200 eri kalaliigi ja seitse neist elavad vaid siin.