Indoneesia
Indoneesia – 18 000 saare riik, iidne sild Euraasia ja Austraalia vahel, maa, kus on säilinud haruldased taimed ja loomad ning maastik on nii kaunis, et võtab sõnatuks igaühe. Puhkus Indoneesias – see on võimalus nautida rahulikku aja kulgu Balil, teha retk iidsetesse pühamutesse Sumatral, tutvus erakordsete Komodo draakonitega ja Borneo jahimeeste eluga, sukeldumine India ookeani rikkalikku maailma ja eksootiline maitseelamus.
Indoneesias on võimalik kõik: vallutage planeedi pikima laine, külastage kõige suuremat vulkaanilist järve maailmas, pildistage suurimas veealuses looduskaitsealas, tehke jalarännak vulkaanini ja looge unustamatud hetked, mis jäävad Teiega pikaks ajaks!
Huvitavad faktid Indoneesiast:
-
Legendi kohaselt oli loodud Bali saar jumalatele, seepärast on kliima erakordne, vaated lummavad ning rannad kaunid. Inimestele oli see saar lubamatu kuid hiljem jumalad halastasid surelikele lubades neid paradiisi.
-
Balil tähistatakse jõule, mille pikkus on 3 päeva, väga ebatavalisel moel. See on kõige hinduistlikum saar Indoneesias, kus jälgitakse iidseid traditsioone. Esimesel päeval toimub üle saare Wow-Wowi koletiste paraad, kes sümboliseerivad kurje vaime ja jumalaid. Pidustus lõppeb koletiste põletamisega. Teisel päeval mattub saar vaikusesse. Nielpi pühal ei välju keegi kodust ning peatub liiklus tervel saarel. Sel ajal ei tööta isegi Bali lennujaam, kus turisid peavad jääma villadesse austades nii kohalike traditsioone. Uue aasta esimesel päeval suunduvad kohalikud pühakodadesse, et külastada sugulasi. Just see periood on turistide seas populaarne!
-
Indoneesia ilm on omapärase hooaja loomuga: aprillist oktoobrini valitseb siin „kuiv hooaeg“ ning novembrist märtsini „märg hooaeg“. Märjal hooajal on vihmane periood, kus sajab ja mürisatab üle maa enamasti öösel. Seiklejatele on sel ajal matkamine ja sukeldumine ohtlik.
-
Väga tähtis moment turistidele, kes armastab puhata mere ääres on tõusu ja mõõna aeg. Igas Bali hotellis on vastuvõus tabel mille alusel saab teada ohutuimad meres suplemise ajad.
-
Kaasaegne Indoneesia köök on saanud oma mõjutuse traditsioonilisest Jaapani ja India köögist. Just siin saate proovida eksootilisi rooge nagu pääsukeste pesa, tindikala riisi ja maitserohelisega, küpsetatud krabid, haikala uime supp, praetud ritsikaid ja konnajalad taignas.
- Surfijad armastavad Indoneesiat, sest siin asuvad kuulsad vaatamisväärsused surfamiseks. „Mänglevad lained“ ilmuvad Jaava idarannikul ja Plengkungi rannas. Samuti tasub külastada Jaava läänerannikut, kus lained küündivad kuni 100-200 meetrini.
-
Indoneesias on palju rahvusparke, milles saate näha huvitavaid loomi ja linde, kes säilisid ainult nendel saartel. Näiteks Sumatrel asuvad metsikud pullid, orangutangid, tiigrid ja ninasarvikud. Komodo, Rincha, Flores ja Gili-Motang saartel elavad viimased dinosaurused sel maakeral – kõige suuremad sisalikud ehk vaaranid, kes kasvavad enam kui 3 meetri pikkuseks kaaluga 100kg.
-
Indoneesias on maailma suurim magevee vulkaani järv Toba, mis asub Sumatra põhja osas pindalaga 1145km2 ning sügavusega 500m. Toba järv tekkis hiiglaslikul kalderal pärast sama nimelist vulkaanipurset, mille plahvatus toimus umbes 70 tuhat aastat tagasi. Arvatakse, et Toba vulkaanipurse oli tugevaim maa ajaloos 25 miljoni aasta jooksul. Just selle tõttu langes troopiline temperatuur 5 kraadi võrra. Tänapäeval on Toba järv üks huvitavaim turismi koht Indoneesias. Tuhanded turistid tulevad, et näha iidset katastrofi kohta ja ujuda soojades vulkaani järve vetes, avastada kohaliku Bataki hõimu ainulaadset kultuuri ja imetleda ebatavalist arhitektuuri.
- Suurim õis maailmas kasvab Indoneesias. Troopilises džunglis Kallimantani ja Sumatra saartel leidub rafleesiat- taim, mis parasitseerib troopiliste taimede vartel. Hiiglaslikul lillel ei ole varsi ega lehti vaid ainult juur ja erkpunane õie kaus, mis kasvab pikkusega kuni 1 meetr ja kaalub üle 10 kg. Taim õitseb väga lühikese aja jooksul, vaid mõni päev, eraldades tugevat ja teravat lõhna ning meelitades kohale putuktolmlejaid.
- Alates 2006. aastast on Jakartis keelatud suitsetamine avalikes kohtades: hotellides, lennujaamades, restoranides, ühistranspordis ja isegi tänaval. Mittesuitsetajatele on see koht tõeline paradiis, kuid seaduse rikkujatele tehakse seadusest tulev trahv kuni 50 miljonit Indoneesia ruupiat või kuni kuus kuud vanglakaristust.
Indoneesiasse saab Eesti (biomeetrilise) passi omanik turismi eesmärgil siseneda viisavabalt kuni 30-ks päevaks. Kehtib juhul, kui riiki sisenetakse kas Batam (BTM), Denpasar-Bali (DPS), Jakarta Soekarno-Hatta (CGK), Medan Kuala Namu (KNO) või Surabaya (SUB) lennujaama või alljärgnevate sadamate kaudu:
Tanjung Uban – Bintan Telani Lagoi, Bandar Seri Udana Lobam; Batam – Batam Center, Citra Tri Tunas, Marina Teluk Senimba, Nongsa Terminal Bahari, Sekupang; Tanjung Pinang – Sri Bintan Pura, Tanjung Balai Karimun
– soovitav on tervise- ja reisikindlustuse olemasolu kogu reisi perioodiks
– soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel:
http://vm.ee/et/eesti-kodaniku-luhiajalise-valisriigis-viibimise-registreerimine
NB! Välismaalased, peavad end Indoneesias viibides registreerima. Registreerimise nõue ei kehti juhul, kui peatutakse hotellis või mõnes muus turistide majutuspaigas. Kui ööbitakse kodumajutuses, peab registreerimistoimingu tegemiseks isiklikult pöörduma kohalikku politseisse.
Viisat saab pikendada kohapeal kuni 30-ks päevaks, tasu 25 USD.
VORMISTADES VIISAT SAATKONNAS HELSINGIS:
1.1. Vajalikud dokumendid:
– biomeetriline pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast Indoneesiasse sisenemist, passis olema vähemalt 2 vaba lehekülge viisa jaoks
– 1 ankeet
– 2 värvilist passifotot (suurus 4 x 6 cm)
LISADA TURISMI KORRAL:
– edasi-tagasi piletite broneering (lennunumbriga!)
– hotelli broneering (telefoni numbri,faksinumbri ja aadressiga!)
LISADA KUTSEGA REISI KORRAL:
– firmakutse
– erakutse (koopia)
– edasi-tagasi piletite broneering (lennunumbriga)
– hotellibroneering (aadressiga), kui kutses ei ole majutuse kohta kinnitust
– töökoha garantiikiri (inglise keeles, originaal)
1.2. Viisalôiv:
– ühekordse sisenemisega viisa – 50 eurot
Viisalõivule lisandub Estraveli viisateenus vastavalt hinnakirjale.
1.3. Tähtaeg:
– turismiviisa – kuni 3 nädalat konsulaadi siseselt
– äriviisa/ konverentsiviisa – kuni 4 nädalat konsulaadi siseselt.
1.4. MÄRKUSED JA SELGITUSED:
– viisataotluste vastuvõtt: E-R kell 9.30-12.30
– saatkond võib nõuda lisadokumente
– TURISMI- JA ÄRIVIISA kehtib riiki sisenemiseks alates viisadokumentide käsitlusse võtmise kuupäevast kuni 90 päeva. Lubatud päevade arvu, mis lubab olla Indoneesias määrab saatkond.
– Indoneesias on kolm regiooni, mida saab külastada ainult eriloaga. Need regioonid oleksid: Aceh, Maluku ja Irian Jaya. Eriloa saamiseks tuleb pöörduda saatkonna poole Helsingis
– soovitav on tervise- ja reisikindlustuse olemasolu kogu viisa perioodiks
– soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel:
http://vm.ee/et/eesti-kodaniku-luhiajalise-valisriigis-viibimise-registreerimine
– välismaalased peavad end Indoneesias viibides registreerima. Registreerimise nõue ei kehti juhul, kui te peatute hotellis või mõnes muus turistide majutuspaigas. Kui ööbite kodumajutuses, peate registreerimistoimingu tegemiseks ise pöörduma kohalikku politseiss
Vene kodaniku pass, olemas elamisluba Eestis
Viisatingimused on samad, mis Eesti kodaniku passile.
Vajalik elamisluba Eestis (originaal), kehtiv vähemalt 6 kuud.
Vastav informatsioon, Indoneesia Saatkond Helsingis:
http://www.indonesian-embassy.fi/main/index.php?lang=EN&p=ConsularVisa_Services/8
Välismaalased peavad end Indoneesias viibides registreerima. Registreerimise nõue ei kehti juhul, kui te peatute hotellis või mõnes muus turistide majutuspaigas. Kui ööbite kodumajutuses, peate registreerimistoimingu tegemiseks ise pöörduma kohalikku politseisse.
Eesti hall välismaalase pass, olemas elamisluba Eestis
Viisa vajalik.
Viisa saamine pole garanteeritud! Estraveli kaudu viisa vormistamine ei ole võimalik, taotleja peab pöörduma ise saatkonna poole.
3.1. Vajalikud dokumendid:
– pass (kehtiv vähemalt 6 kuud), passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge viisa jaoks
– elamisluba Eestis, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast Indoneesiasse sisenemist
– 1 ankeet
– 2 värvilist passifotot (suurus 4 x 6 cm)
LISADA TURISMI KORRAL:
– edasi-tagasi piletite broneering (lennunumbriga!)
– hotelli broneering (telefoni numbri,faksinumbri ja aadressiga!)
LISADA KUTSEGA REISI KORRAL:
– firmakutse
– erakutse (koopia)
– edasi-tagasi piletite broneering (lennunumbriga)
– hotellibroneering (aadressiga), kui kutses ei ole majutuse kohta kinnitust
– töökoha garantiikiri (inglise keeles)
LISADA TRANSIIDI KORRAL:
– põhimaa viisa
– edasi-tagasi piletite broneering (lennunumbriga!)
3.2. Viisalôiv:
– transiitviisa- 20 eurot
– ühekordse sisenemisega viisa – 50 eurot
Viisalõivule lisandub Estraveli viisateenus vastavalt hinnakirjale.
3.3. Tähtaeg:
– turismiviisa – umbes 2 kuud konsulaadi siseselt
– äriviisa/ konverentsiviisa – umbes 2 kuud konsulaadi siseselt.
Estraveli teenust kasutades lisandub konsulaadi poolsele tähtajale veel 3 tööpäeva dokumentide transpordiks konsulaati ja tagasi ning firmasiseseks logistikaks.
3.4. MÄRKUSED JA SELGITUSED:
– NB! Kui tegemist on noorte naistega, kes reisivad ilma meessoost saatjata, on viisa saamine Indoneesiasse raskendatud!
– viisataotluste vastuvõtt saatkonnas Helsingis: E-R kell 9.30-12.30
– saatkond võib nõuda lisadokumente
– TRANSIITVIISA väljastatakse alates viisadokumentide käsitlusse võtmise kuupäevast kuni 90-ks päevaks. Transiitviisaga saab Indoneesias viibida kuni 14 päeva alates riiki sisenemise kuupäevast
– TURISMI- JA ÄRIVIISA kehtib sisenemiseks alates viisadokumentide käsitlusse võtmise kuupäevast kuni 90 päeva. Lubatud päevade arvu määrab saatkond,üle 30-ne päeva pole võimalik viisat saada
– Indoneesias on kolm regiooni, mida saab külastada ainult eriloaga. Need regioonid oleksid: Aceh, Maluku ja Irian Jaya. Eriloa saamiseks tuleb pöörduda saatkonna poole Helsingis
– soovitav on tervise- ja reisikindlustuse olemasolu kogu reisi perioodiks
– soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel:
http://vm.ee/et/eesti-kodaniku-luhiajalise-valisriigis-viibimise-registreerimine
– välismaalased, peavad end Indoneesias viibides registreerima. Registreerimise nõue ei kehti juhul, kui te peatute hotellis või mõnes muus turistide majutuspaigas. Kui ööbite kodumajutuses, peate registreerimistoimingu tegemiseks ise pöörduma kohalikku politseisse.