Austria

Oivalised suusakuurordid, uhked linnad imeliste vaatamisväärsustega, ajaloolised lossid ja balneoloogiakeskused, suurepärane ja hästitoimiv teenindus hotellides, restoranides ja kohvikutes – kõik see meelitab Austriasse lugematul arvul turiste. Muinasjutulised muusikalid, värvikad ooperid, rohkelt muuseume ja näituseid, kinofestivale ja moenäitusi, peened veinid ja võrratud kohvimaitsed kõik see muudab nauditavaks iga siinveedetud hetke. Põgusalt saab tutvuda riigiga ka ühe nädalavahetusega, ent selleks et Austria elu paremini tundma õppida tasub jääda kauemaks. Meie valikus on Austria reise igale maitsele ja huvile.

Alpid

Alpid. Edelweiss, nahkpükstes mehed sulekesega kübaral, joodeldamine, muinasjutuliselt kaunid külakesed orgudes ja talvised teleülekanded suurvõistlustelt, kus ilma teevad maailmakuulsad välguna mägedest laskuvad värvikates kostüümides ja kiivrites suusakuningad ja – kuningannad. Sellega piirduvad kahjuks enamasti meie teadmised ja kogemused mägisest Alpimaastikust. Kuid Alpidel on palju pakkuda ka neile, kes tulevad siia esmakordselt, kelle tee suusakuningaks on alles alguses. Algajaid ootavad mõnusalt laiad, lauged ja hästi hooldatud rajad. Pikad laskumised õpetavad õiget sõidurütmi.

Suusakuurordid on moodsad ning kohapealt saab laenutada nii vajalikku varustust kui ka palgata suusainstruktori, kelle juhendamisel saavad mäed sõbraks õige ruttu. Mäesuusatamise populaarsus kasvab aasta-aastalt, lume- ja talverõõmud on meile, põhjamaa rahvale loomulik element. Mäesuusatamine tekitab sõltuvust – loomult seiklejale ja enese proovile panijale sobib see ala ülihasti. Muide, kui nooruses sporti tehtud ja tervis korras, naudivad seda kindlasti ka mitte enam nii noored inimesed. Peale aktiivset päeva mägedes saab väsinud lihaseid lõõgastada termaalvees, meie külalisi ootavad maailmaklassi spaad ja saunad. Unustatud pole ka lapsi. Ja veel – mägedes jõukus ei loe, siin teevad ilma head sõitjad!  

Turism

Tänu oma piiramatutele vaba aja veetmise võimalustele on Austria juba kaua nautinud maineka turismimeka positsiooni. Maalilised orud, avar mägismaa, võimsad liustikud, kristallselge veega järved, pehme kliima, arenenud infrastruktuur, esmaklassiline teenindus, kohalike elanike külalislahkus, grandioossete ajalooliste ja kultuuriliste mälestiste rohkus, hea asukoht, majanduslik ja poliitiline stabiilsus moodustavad vaid väikese osa Austria Vabariigi väärtuste nimistust. 
Tänapäeval on Austria parimaid ja populaarsemaid talispordikeskusi mitte ainult Euroopas, vaid kogu maailmas. Igal aastal toimuvad riigis prestiižsed rahvusvahelised spordivõistlused. Arvukates alpikuurortides (mille seas mitmetest on saanud kultus-spordikeskused) on ideaalsed tingimused aastaringseks mäe- ja murdmaasuusatamiseks, lumelauasõiduks, uisutamiseks, kelgutamiseks ja jääkeegli mängimiseks

Austria on õigusega pälvinud aktiivse puhkuse austajate armastuse. Erinevate spordialade seas, mida saab harrastada, on surfamine, purjesport, veesuusatamine, sukeldumine, rafting, lendamine para- ja deltaplaaniga, jalgrattaretked, jalgsimatkad, tennis, squash. Igaüks leiab enda jaoks midagi huvitavat.

Juba ammusest ajast on Austria kuulus oma imettegevate soola-, väävli-, joodi- ja radoonisisaldusega mineraalveeallikate poolest. Maailmakuulsad termaalveekuurordid mitte ainult ei paku erinevaid ravi- ja terviseprogramme, vaid ka kõikvõimalikke vaba aja veetmise võimalusi. Austria on kahtlemata maa, kus saab puhkust veeta aastaringselt, vaatamata sellele, et paljudele seostub ta peamiselt taliturismiga. Olenemata aastaajast saab Austrias külastada vaatamisväärsusi, kultuuri- ja ajaloomälestisi ning nautida selle maa traditsioone ja muusikat.

Austria on kultuuri ja kunsti poolest kogu maailmas võrreldamatult rikas maa, mis iseäranis väljendub muusika- ja draamateatrite ning muuseumide arvukuses: 422 muuseumi, millest 53 loetakse ajaloomälestisteks, 23 on zooloogia- ja botaanikaaiad, pargid ja looduskaitsealad, 33 näitusegaleriid. Austria on Euroopa musikaalseim maa ja üldtunnustatud kultuurikeskus. Sellel ebatavalisel maal ammutasid inspiratsiooni suured heliloojad Mozart, Schubert, Haydn, Brahms, Gluck, Mahler ja valsikuningas Strauss.

Viisa

Viimati muudetud: 14.04.2016
Eesti kodanikule on Austriasse reisimine viisavaba. Saab reisida nii kehtiva passi kui ID-kaardi alusel. Vene kodanikele ja Eesti  mittekodanikust elanikel nn. „halli passiga“ on Austriasse reisimine viisavaba, juhul kui on olemas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Kaasa tuleb võtta pass, kehtivus vähemalt 3 kuud pärast reisi  + ID kaart kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi